Ankieta dot. budowy magazynów energii elektrycznej oraz magazynów ciepła

Gmina Leśna zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu grantowego dotyczącego budowy magazynów energii elektrycznej oraz magazynów ciepła poprawiających sprawność wykorzystania energii z OZE produkujących prąd na potrzeby własne mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie ankiety, która ma na celu określenie zainteresowania uczestnictwem mieszkańców gminy Leśna w projekcie.

Ankietę należy złożyć w terminie od 05.09.2024 r. do 13.09.2024 r. :

  • osobiście – w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Leśnej, Rynek 19, 59-820 Leśna w poniedziałki od 7.00 do 16.00, wtorki, środy, czwartki od 7.30 do 15.30 i piątki od 7.00 do 14.00
  • lub nadesłać pocztą na ww. adres (decyduje data wpływu do Urzędu)
  • lub elektronicznie: sekretariat@lesna.pl

Osobami uprawnionymi do udzielania informacji są:

Bogusława Misiewicz, Inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych
Anna Kowzan, Podinspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych
tel. 506 977 797

Poniżej link do pobrania ankiety:

Konkurs jest 2-etapowy:

  1. W pierwszym – Gmina ubiega się o dotację z Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.
  2. W drugim – po otrzymaniu dotacji Gmina ogłasza konkurs dla mieszkańców, którzy będą chcieli z własnych pieniędzy zrealizować inwestycję a następnie ubiegać się o zwrot części środków (w 2025/2026 r.). Ogólne warunki tego konkursu:
    1. grant może zostać przeznaczony na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem, iż magazynowana energia powinna zostać wytworzona z Odnawialnego Źródła Energii. Grant nie może być przeznaczony na sfinansowanie inwestycji polegającej na montażu instalacji OZE.
    2. dofinansowanie w formie grantu może być udzielone na przedsięwzięcia, które nie zostały zakończone (protokół odbioru magazynu oraz faktury muszą być wystawiony po złożeniu wniosku o grant),
    3. pojemność magazynów energii elektrycznej/ ciepła powinna być dostosowana do produkcji energii elektrycznej/ ciepła w posiadanych lub planowanych do montażu urządzeniach OZE,
    4. energia gromadzona w magazynie energii elektrycznej lub magazynie energii cieplnej powinna być przeznaczona wyłącznie na własne potrzeby mieszkańców (Grantobiorców)
    5. Możliwe jest udzielenie grantu osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą na zasadach pomocy de minimis.

  1. Maksymalny poziom dofinansowania UE wynosi 70% kosztów kwalifikowalnych. Wkład własny mieszkańca to 30%.
  2. Obowiązek utrzymania prawidłowo działającej instalacji przez okres 5 lat po zakończeniu projektu.

Przed udzieleniem grantu, świadczone będą na rzecz Grantobiorcy bezpłatne usługi doradcze, polegające na przeprowadzeniu wizji lokalnej oceniającej możliwości techniczne montażu źródeł OZE.

Pracownicy realizujący prace w ramach usług doradczych, posiadać będą wykształcenie kierunkowe o stopniu co najmniej inżyniera/magistra w dziedzinie związanej z projektem lub
posiadający wykształcenie wyższe (co najmniej inżyniera/magistra) w innych dziedzinach oraz adekwatne doświadczenie i kompetencje adekwatne do zakresu i rodzaju zadań objętych projektem (potwierdzone odpowiednimi dokumentami).

Skip to content