Dożynki Powiatowe 2022

Walery Czarnecki, Starosta Lubański wraz z Dariuszem Furdykoniem, Wójtem Gminy Siekierczyn serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowe 2022. Tegoroczne święto plonów i rolnictwa odbędzie się 3 września na stadionie sportowym w Siekierczynie.

Uroczystości rozpocznie tradycyjny korowód, a o godzinie 12:00 odprawiona zostanie dożynkowa msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Ok. godz. 14:00 rozpocznie się część artystyczna.

Planując tegoroczne dożynki nie zapomniano również o najmłodszych pociechach, dla których będą liczne atrakcje, zabawy, animacje i konkursy oraz darmowe „skakańce” i zjeżdżalnie.

Podczas uroczystości będzie można spróbować tradycyjnych wiejskich przysmaków , które przygotowują Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwa Gminy Siekierczyn. Degustować będzie można również pożywną grochówkę, bigos i pieczone kiełbaski. Zaprezentowane zostaną również stoiska handlowe i wystawiennicze. Obecne będą również Koła Łowieckie i Związek Pszczelarzy. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz „Piękne i aktywne sołectwo”.

W czasie dożynek obecni będą również zaproszeni przedstawiciele parlamentu i samorządów oraz zaprzyjaźnionych z Gminą Siekierczyn służb mundurowych. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zaprezentuje pokaz tresury psów. Swoją obecność zapowiedzieli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i Zakładu Karnego w Zarębie, którzy promować będą Służbę Więzienną. Natomiast druhowie z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zaprezentują nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Od godziny 20:00 planowane jest rozpoczęcie zabawy przy muzyce klubowej oraz pokaz tańca z ogniami

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy.

Skip to content