Bezpłatne badania mammograficzne – 09.05.2024

Dnia 09 maja 2024 roku na Rynku w Leśnej przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 45-74 lata, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały przeprowadzonego profilaktycznego badania mammograficznego na koszt NFZ

Rejestracja na badania

Rejestracja na badania prowadzona jest telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 pod numerem telefonu: (68) 41 41 411 lub online www.diagnostyk.pl

Po prostu przyjdź

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Skip to content