Działajmy wspólnie pod biało-czerwoną flagą!

Projekt “Pod biało-czerwoną” realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego to inicjatywa mająca na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców NASZEJ GMINY do oddawania głosów poparcia za pomocą ankiety dostępnej tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Aby maszt z biało-czerwoną flagą stanął w naszej gminie, należy zebrać odpowiednią liczbę podpisów, tj.:
– dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów.

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.


Działajmy wspólnie pod biało-czerwoną flagą!

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl

Skip to content