Spotkanie geoturystyczne w Leśnej

17 listopada odbyło się spotkanie koalicji Geoturystycznej w Leśnej. Koalicja powstała na początku lipca a pomysł był taki, alby samorządy i instytucje promowały wspólnie swoje walory turystyczne związane z geologią.

Tym razem spotkanie miało miejsce w ratuszu w Leśnej. Jego głównym tematem było przedstawienie potencjału geoturystycznego Leśnej jako gminy miejsko-wiejskiej. Okazuje się, że potencjał Leśnej został oceniony wysoko bo mamy tu skarby ziemi, które od lat stanowią nasze dziedzictwo.

W Grabiszycach od wieków znajdowano kalcyt, a Złotniki same w sobie stanowią „złoty” motyw. W lipcu natomiast odbyło się Święto Poławiania Pereł i planuje się, aby impreza uzyskała rangę ponadlokalną.

Część plenerowa spotkania obejmowała wycieczkę na punkt widokowy w Miłoszowie oraz Stożek Perkuna w Grabiszycach.

Przypominamy, że 2 lipca 2021 r. podczas uroczystego otwarcia Sudeckiego Festiwalu Minerałów w Lubaniu zostało podpisane Porozumienie Geoturystyczne pomiędzy miastami:

Lubań, Strzegom, Szczawno-Zdrój, Złotoryja, Leśna, Szklarska Poręba oraz Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Więcej na stronach:

https://www.facebook.com/UrzadMiejskiwLesnej/posts/2931557593730092

https://walbrzych.dlawas.info/lokalna-turystyka/szczawno-zdroj-goscilo-forum-miast-mineralogicznych-foto/cid,30497,a?fbclid=IwAR0t6C8KNHzfDK_GdPwZcFSJH9tnoqOVQz3e_7glsajXOw3wLmRyBAy2U1c


https://www.facebook.com/muzeumluban/posts/1821966924669511

Skip to content