Nie masz zasięgu albo chciałbyś mieć światłowód, a nie ma go w okolicy? Zgłoś to do UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej od 2016 roku udostępnia Wyszukiwarkę UKE, dzięki której można dowiedzieć się jakie usługi telekomunikacyjne i przez kogo świadczone są w pobliżu naszej nieruchomości.

Z tą wiedzą można zgłosić się do interesującego nas operatora, który w naszej lokalizacji świadczy konkretną, interesującą nas usługę.

A co jeśli żaden z operatorów nie wykazał naszego adresu jako miejsca, gdzie może świadczyć tę usługę? Tutaj UKE w swojej Wyszukiwarce udostępnił narzędzie ‘Zgłoś popyt’, za pomocą którego wskazać można zapotrzebowanie na określony rodzaj usług lub zwiększenie parametrów np. internetu stacjonarnego. Informacje te przedsiębiorcy telekomunikacyjni będą mogli wykorzystać w procesie planowania inwestycji związanych z rozbudową i modernizacją swojej sieci telekomunikacyjnej.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tego narzędzia, bo liczne indywidualne zgłoszenia zapotrzebowania np. na internet światłowodowy mogą istotnie wpłynąć na rozbudowę dostępu do tego rodzaju usług w Naszej gminie.

My już zgłaszamy, zgłoś i Ty. Wyszukiwarka UKE

Skip to content