Leśniańskie warsztaty startupowe dla młodzieży

Masz 18-26 lat, mieszkasz w Gminie Leśna, masz pomysł na biznes i zastanawiasz się nad utworzeniem własnej firmy?

  • Chcesz stworzyć dla siebie pracę na bazie swoich zainteresowań i pasji?
  • Widzisz niezagospodarowany potencjał w naszej gminie i masz pomysł jak go wykorzystać?
  • Chcesz nauczyć się podstaw organizowania działalności gospodarczej, przygotowania atrakcyjnej oferty, budowania relacji z klientami, poznać różne formy prawne i skonsultować z swoje pomysły z ekspertami?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś / odpowiedziałaś tak, to zgłoś się na leśniańskie młodzieżowe warsztaty przedsiębiorczości!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/SEhLvFvy75fixRi6A

NABÓR ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 24 WRZEŚNIA 2021 r.

Mamy tylko 10 miejsc!

Jeżeli na warsztaty zgłosi się więcej niż 10 osób, to o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie zadecyduje rozmowa kwalifikacyjna oraz przesłany formularz zgłoszeniowy. Wszystkie osoby, które zgłoszą się poprzez formularz zostaną powiadomione o dalszych spotkaniach.

obrazek ilustracyjny

Informacje o warsztatach:

Warsztaty szkoleniowe dla grupy 10 mieszkańców gminy Leśna w wieku 18-26 lat mają zwiększyć wiedzę i kompetencje z zakresu tworzenia modeli biznesowych, budowania relacji z klientami, tworzenia propozycji wartości, kanałów dystrybucji, zarządzania procesami, organizacją zasobów.

Cykl 5 spotkań prowadzonych na zasadach wolontariatu kompetencyjnego przez lokalnych specjalistów oraz pracowników Ernst & Young.

Warsztaty będą prowadzone wg metod planowania biznesowego Business Model Generation (Canvas) oraz Value Proposition Design z wykorzystaniem elementów metody Lean Startup Erica Riesa.

Dzięki warsztatom młodzież nauczy się planowania działalności, będzie potrafiła samodzielnie rozpisać pomysł na działalność w formie modelu biznesowego, nauczy się analizować koszty, ryzyko, angażować zasoby, budować ofertę dopasowaną do faktycznych potrzeb klientów. Warsztaty oprócz dostarczenia praktycznej wiedzy będą impulsem do podejmowania praktycznych działań rozwijających leśniańskie „startupy”.

Zajęcia zostaną poprzedzone opracowaniem dedykowanego poradnika dla uczestników warsztatów. Będzie on zawierał rozdziały stanowiące tematy kolejnych spotkań. Poradnik będzie osadzony w kontekście zasobowym gminy Leśna, oparty na przykładach – pomysłach, które będą mogły zostać zrealizowane w Leśnej i okolicy z wykorzystaniem zasobów organizacji sportowych, wiejskich, w oparciu o gminną infrastrukturę. Poradnik będzie skrótem przedstawianych podczas szkoleń informacji i będzie odsyłał do dalszej samodzielnej lektury (podręczników i stron www)

Projekt realizowany przy wsparciu programu EY Volunteers Challenge Fundacji Ernst & Young oraz Urzędu Miejskiego w Leśnej.

Skip to content